James Town, Akra, Ghana
James Town, Akra, Ghana

Stara portowa dzielnica Akry – James Town. Zniszczona przez pogodę, zaniedbana przez mieszkańców, zdemontowana przez ekipy porządkowe próbujące narzucić jako taki układ urbanistyczny, lecz nadal tętniąca życiem.

Akra, Ghana
Akra, Ghana

Nad ranem mężczyźni wracają drewnianymi łodziami z połowów. Rozpoczyna się rozładunek, naprawa sieci, a kobiety w metalowych beczkach wędzą ryby, aby sprzedać je na pobliskim targu. Wśród prowizorycznych schronisk, hałd odpadów bawią się dzieci, biegają kozy, oraz krowy. Mieszkańcy chcą żyć jak przed laty odrzucając wszelkie próby modernizacji portu, które próbuje narzucić im rząd. Rybacy wolą mieszkać na plaży, korzystać z siły własnych rąk, pomagając sobie na wzajem w codziennych pracach, posyłać dzieci do prowizorycznej szkoły przede wszystkim dlatego, że zapewnia posiłki, a tylko przy okazji edukację.

James Town to miejsce na swój sposób fascynujące, pokazujące w jaki sposób w niesprzyjających warunkach potrafi funkcjonować mała społeczność. Trzeba przyznać, że przybysze z zewnątrz nie są tutaj witani z otwartymi ramionami.

>> otwórz galerię >>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *